Vitrin Standları

Kuyumcu vitrin setleri üzerine daha önce bir makale yazmıştık. Bugünkü makalemizin konusu ise vitrin standları. Vitrin standları da tıpkı vitrin setleri gibi çoğunlukla kuyumcu dükkanlarında kullanılan fakat vitrin setlerine göre daha minimal ve konsept tasarımlardır.

Ne Tarz Konsept Çalışmalar Tasarlanmaktadır?

Vitrin standları kendilerine özgü tasarımlarla ön plana çıkmaktadır. Vitrini tasarlayan kişi bazen tek bir ürünü, bazen de ürünler bütününü kompozisyon olarak ele alır. Örnek vermemiz gerekirse, pırlanta yüzük satan bir firmaya salt yüzük gruplarından oluşan bir tasarım yapılabildiği gibi; kolye, küpe ve yüzük aksesuarlarından oluşan bir kompozisyonun içerisinde renk ya da dizayn olarak yüzükleri ön plana çıkaran tasarımlar da yapılabilir. Tasarımı uygulayan ve üretenlerle, ürün talep eden kişiler arasında önceden fikir birliği sağlanmalıdır. Müşterinin neyi istediğini, neyi istemediğini açık bir şekilde ifade etmesi gerekir. Şu bir gerçek ki; müşterinin önceden hazırlayacağı brief, imalatın işini büyük oranda kolaylaştırır. Yüzük konsept çalışmaları genellikle tek taş, beş taş, tam tur ve alyans grupları olarak ele alınır. Yüzük dışında kolye, küpe, bilezik, kelepçe, üçlü setlik, gerdanlık ve şahmeran gibi ürünler için de konsept vitrin standları yapılmaktadır.

Vitrin Standlarının Özellikleri Nelerdir?

Vitrin standlarının zemin ve kademeleri genellikle ahşap mdf malzemeden üretilir. Bu kademeler ürün tasarımını ön plana çıkaracak şekilde açı ve boşluk değerleri ile vitrin ölçüleri göz önünde bulundurularak tasarlanır. Ahşap mdf ham maddeden üretilen bu kademelere kimi zaman cila boya uygulanır. Kaplama olarak ise deri ve kumaş seçenekleri mevcuttur. Deri ve kumaş kaplama açısından renk seçenekleri oldukça çoktur. Müşteriler hemen hemen her rengi rahatlıkla bulabilir. Materyal seçimi ürün konsepti; estetik görünüm; fiyatlama; kalite ve sağlamlık açısından oldukça önem taşır. Kuyumcu vitrinlerinde ve standlarında sık karşılaşılan sorunların başında gelen güneş kaynaklı renk ve doku bozulmaları da materyal seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer husustur.

Kutuvitrin ve Mehmetpack ailesi olarak siz değerli müşterilerimize birbirinden özgün, kaliteli ve şık vitrin standlarını, uygun fiyat ve hızlı teslimat güvencesiyle sunmaktayız. www.mehmetpack.com adresimizden vitrin standlarını inceleyebilirsiniz.

Şunlar sana göre olabilir