Banko İçi Tablalar ve Özellikleri

Tablalar kuyumcuların, gümüşçülerin ve bijuterilerin genellikle cam banko içlerinde toplu ürün sergilemek ve sonrasında müşteriye sunum yapmak maksadıyla kullandıkları, ahşap mdf ham madde kullanımı yaygın olmakla birlikte plastik ham maddeden de üretilebilen, kumaş ve deri kaplanabilen ürünlerdir. Banko içi tablalar bankoların ölçülerine göre, müşterinin isteği doğrultusunda yatay, dikey ya da kare formlarda tasarlanabilir.

Kuyumcu Etiketlerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Kasalı ve Kasasız Tabla Arasındaki Fark Nedir?

Kasalı ve kasasız diye adlandırdığımız iki tip tabla vardır. Kasalı tabla ile kasasız tabla arasındaki en önemli farkı şu şekilde açıklayabiliriz: Kasalı tablaları üst üste koyup ürünler herhangi bir zarar görmeden muhafaza edebilirsiniz. Kasasız tablaları ise üst üste koyamazsınız. Dolayısı ile kasasız tablalar muhafaza amaçlı değil, sadece sergi amaçlı kullanılırlar.

Başlıca Kuyumcu Tabla Çeşitleri Nelerdir?

Kuyumcu tablaları çok çeşitlidir. Bunlardan ilk aklımıza gelenleri şu şekilde sıralayabiliriz: Yüzük tablası, alyans tablası, bileklik tablası, küpe tablası, zincir tablası, bilezik tablası, künye tablası, servis (sunum) tablası, üçlü setlik tablası, gerdanlık (kolye) tablası.

Şunlar sana göre olabilir