E-Ticaret Nedir?

Çok kısa bir formül olarak; e-ticaret = ticaret + teknoloji desek pek de haksız sayılmayız. E-ticaret, internet ortamında yapılan tüm ticari faaliyetlerin genel adıdır. Elektronik ticaret olarak da isimlendirilmektedir.

E-Ticaret Neden Önemli ve Gereklidir?

E-ticaret ticari faaliyet alanlarının günden güne gelişmesi ile birlikte elektronik ve sanal ortam üzerinde sık rastladığımız bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. E-ticaret şahıs ya da firmaların, çok fazla zaman ve emek harcamadan, en kestirme ve en ideal yol olan internet aracılığı ile büyük kitlelere ulaşmasını sağlayan bir alışveriş yöntemidir. E-ticaret mağazaları sürekli açık ve satışa hazır durumda olduğundan müşterilerin kolayca alışveriş yapabildiği bir platformdur. E-ticaret ayrıca şahıs veya şirketlere maddi hedef ve beklentilerini gerçekleştirmek için sunulan altın tepsidir.

E-Ticarete Nerden ve Nasıl Başlamalı?

E-ticaret için olmazsa olmaz diye tabir edebileceğimiz şeylerin başında “şirket kurmak” gelir. Şirket kurmak deyince aklımıza uzun uzun prosedürler veya türlü türlü zorluklar gelebilir. Açacağınız olası bir şahıs şirketi ise sizin maksimum 1 gününüzü alır. Şahıs şirketi kurmak için gereken 3 şey şu şekildedir: Birincisi gerçek bir kişi olmalı; ikincisi gerçek bir adres; üçüncüsü ise birlikte çalışmanız gereken bir mali müşavir muhakkak olmalıdır.

Şirket Kurulduktan Sonraki Aşamalar Nelerdir?

Şahıs şirketini kurduktan sonra elbette ürünleri pazarlayacağınız bir pazara ihtiyacınız olacaktır. Bu da e-ticaret sitesi kurmakla mümkündür. E-ticaret sitesi kurarken kendinize ait bir site yazılımı oluşturabileceğiniz gibi hazır ve ücretsiz yazılımlar da kullanabilirsiniz. Her iki seçeneğin de artıları ve eksilerini iyi araştırıp kendiniz için en uygun olanı seçmelisiniz. E-ticaret sitenizin domain diye adlandırdığımız alan adı kısmı oldukça önemli bir aşamadır. Alan adı belirlerken akılda kalıcı, kısa, net ve anlaşılır olması tercih edilmelidir. Bundan sonraki aşamalar ise ödeme seçenekleri ve yine olmazsa olmazlardan SSL güvenlik sertifikalarıdır. Bu aşamalar da tamamlandıktan sonra e-ticaret yapmanız için önünüzde hiçbir engel kalmayacaktır.

Kuyumculuk Sektörü ve E-Ticaret

E-ticaret tüm meslek gruplarında olduğu gibi kuyumculuk sektörünün içerisinde de yer almaktadır. Bugün birçok kuyumcu, gümüşçü, bijuteri, takı tasarımı yapan ve satan kişiler, kuyumcu malzemecileri, kuyumcu vitrin dekorasyoncuları, kuyumcu atölyeleri e-ticaret yapmaktadır. Kuyumcu vitrin dekorasyonu ve kuyumcu kutuları alanında faaliyet gösteren firmamız da www.mehmetpack.com isimli e-ticaret sitesiyle çok yakında siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye başlayacaktır.

Şunlar sana göre olabilir