Kuyumcu Kese Modelleri ve Şekilleri Nelerdir?

Kuyumcu keseleri çok çeşitlidir. Ebatları, cinsi, renkleri, şekilleri, ince ve kalınlıkları farklılık gösterebilir. Kuyumcu keselerinin en sık kullanılanlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir: Lame Kese, kadife kese, deri kese, süet kese, tül kese, organze kese, keten kese, saten kese, paraşüt model kese, lale model kese, kare model kese, çuval kese. Hemen hemen tüm kese grupları baskı ve markalamaya uygundur.

Kese nedir?

Kesenin TDK’ da birden fazla anlamı olmakla birlikte bize lazım olan kelime anlamı şu şekildedir; cepte taşınan, içerisine çeşitli malzemeler konulan, kumaş veya örgüden küçük torba.

Kuyumcu Kese Modelleri ve Şekilleri Nelerdir?
Kuyumcu Kese Modelleri ve Şekilleri Nelerdir?

Kesenin Hayatımızdaki Önemi Nedir?

Kese günlük hayatta sık kullandığımız bir tekstil ürünüdür. En ekonomik ve kolay taşınabilir muhafaza araçlarından bir tanesi olduğu için tercih edilmektedir. Kuyumcu keselerini kuyumcuların, gümüşçülerin, tespihçilerin, bijutericilerin ve dahası birçok takı üreten ve satan kişilerin kullandığını söyleyebiliriz. Bu kişiler ürettikleri ya da sattıkları ürünleri müşterilerine verirken kuyumcu kutuları, kuyumcu keseleri, kuyumcu cüzdan ve çantaları vb. şeylere koymaktadır. Alışverişte satın alınan bu değerli takılar kuyumcu keselerinde muhafaza edilir. Kuyumcular kuyumcu keselerini genellikle çeyrek altın, yarım altın, tam altın ya da türevlerini koymak için kullanır. Bu keselerin elimize geçmesiyle çok uzun yıllar sürecek bir serüven başlar.

Muhakkak takıların önemi hepimiz için epey fazladır. Bu takıların kimden geldiği, ne zaman alındığı, neyi ifade ettiği, neyi amaçladığı da önemlidir. Kâh bir yüzük, kâh bir kolye, kâh bir tespih… Hediye olarak gelen bu tip şeyler bizi fazlasıyla mutlu eder. Burada ürünün maddi değerinden ziyade manevi değeri önemlidir. Kimimiz için bu hediyelerin sunumu çok önemli olmamakla birlikte, günümüzde sunum, paket ve ambalaj işleri günden güne değerini artırmaktadır. Kuyumcu keseleri bu değeri gösterebileceğiniz sihirli bir dokunuş olabilir. Hatta o keselerin yıllarca bir hatıra aracı olarak evlerimizin gizli köşelerinde saklandığını düşünecek olursak olayın farkına daha iyi varırız.

Kuyumcu Kese Modellerinin Farkları Nelerdir?

Kuyumcu keseleri çok çeşitlidir. Ebatları, cinsi, renkleri, şekilleri, ince ve kalınlıkları farklılık gösterebilir. Kuyumcu keselerinin en sık kullanılanlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir: Lame Kese, kadife kese, deri kese, süet kese, tül kese, organze kese, keten kese, saten kese, paraşüt model kese, lale model kese, kare model kese, çuval kese. Hemen hemen tüm kese grupları baskı ve markalamaya uygundur. Kuyumcu keselerinin üzerlerine, cinsine göre uygun olan baskı tipi uygulanır. Sıcak baskı, soğuk baskı, yaldız, varak ve serigraf baskı kuyumcu keselerine uygulanan baskı çeşitleridir.

Mehmetpack Kutu ve Vitrin Dekor olarak, siz değerli müşterilerimiz için yukarıda belirtilen tüm kuyumcu kese modellerini üretmekteyiz. Bazı kese modellerin stoğunu tutup 25’li, 50’li ve 100’lü paketler olarak sunmaktayız. İster baskılı ister baskısız siparişleriniz itinayla yapılır ve teslim edilir.