Kararan Gümüş Takılar Nasıl Parlatılır?

Gümüşün kararma sebeplerini açıkladıktan sonra şimdi de kararan gümüşün temizlenmesi ve parlatılması hakkındaki bazı bilgileri sıralayacağız. Öncelikle neleri yapmamamız gerekiyor bunu açıklayalım. Geçmişten günümüze gelen, kısaca doğru bilinen yanlışlar olarak niteleyeceğimiz çamaşır suyu kullanımı, sigara külü ile temizleme, sirkeli bezle temizleme, tuz ve limon karışımı ya da diş macunu kullanımı önermediğimiz uygulamalara örnek teşkil etmektedir.

Gümüş yüzük, kolye ve diğer aksesuarların parlatılması için siz değerli müşterilerimize sunduğumuz iki tip ürün vardır. Bunlardan ilki gümüş temizleme ya da diğer ismiyle gümüş parlatma bezleridir. Gümüş temizleme bezleri, kumaşın cinsine ve kumaşla birlikte kullanılan özel ilacın kalitesine bağlı olarak fiyat açısından değişkenlik gösterebilir.

Gümüş kararmalarına karşı en etkin yöntem hiç şüphesiz gümüş parlatma sıvılarıdır. İçeriğindeki özel formüller sayesinde kararan gümüşler eski parlak görüntüsüne geri döner. Yapmanız gereken iş gayet basittir. Ürününüzü, size gümüş temizleme suyu ile birlikte verilen küçük sepetin içerisine koyun ve kısa bir süre sıvı dolu sepetin içinde bekletin. İstenilen parlaklığı elde etmek için, bekleme süresiyle ilgili bilgi vermek yerine deneme-yanılma yapılması en doğru yoldur.

Hem gümüş temizleme sıvılarını hem de gümüş temizleme bezlerini www.mehmetpack.com adresimizden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Şunlar sana göre olabilir